Motoryzacyjny blog i forum motoryzacyjne. Zapraszamy!

Auto zabytkowe, dobra inwestycja gotówki ?

autoConajmniej Cztery zabytkowe samochody rejestruje się każdego dnia w Polsce. W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy przybyło ich prawie tyle, ile w latach 2006 – 2007. Coraz częściej auta zabytkowe sa postrzegane jako idealna lokacja kapitału.

Na zmiany tego typu reaguje także rynek. Przybywa wyspecjalizowanych warsztatów i serwisów zajmujących się renowacją oldtimerów. Produkcję tych pierwszych zaprzestano przynajmniej 25 lat temu. Te drugie są młodsze, ale to przeważnie pojazdy, które już w trakcie produkcji były postrzegane jako naprawdę wyjątkowe egzemplarze na drogach.

A jeśli chodzi o przykład to najbardziej popularna w latach 80. XX wieku Lancia Delta HF Integrale u naszych zachodnich sąsiadów sprzeda się za ponad 100 tys. zł. W Polsce można kupić taki egzemplarz za  kilkanaście tysięcy, tyle też będzie kosztować jej gruntowna renowacja karoserii i elementów silnika jak i układu zawieszenia . Do tego trzeba doliczyć koszt zakupu nowych oryginalnych bądź jeśli są dostępne części zamiennych .

Dodaj komentarz