Motoryzacyjny blog i forum motoryzacyjne. Zapraszamy!

Na co zwrócić uwagę kiedy kupujemy samochód ?

Zakup samochodu to poważny wydatek, dlatego też zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy kupna-sprzedaży z właścicielem samochodu, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się samochodowi i zastanowić się, czy będą to dobrze wydane pieniądze i czy będzie on służył nam tyle, ile oczekujemy. Na rynku jest już znacznie mniej nieuczciwych handlarzy niż jeszcze kilka lat temu, jednak wciąż możemy natknąć się na samochody z przekręconym licznikiem czy po wypadku, z zapewnieniem o ich oryginalnym stanie.
Warto więc dokładnie obejrzeć cały samochód podczas kupna – czy blachy nie są wygięte bądź dospawane, czy silnik nie jest mokry od oleju, jaki jest stan opon (starcie po jednej stronie może oznaczać źle ustawioną zbieżność kół bądź problemy z zawieszeniem), warto także przyjrzeć się stanowi podwozia, czy nie jest atakowane przez rdzę.
Kupując samochód dobrze jest wziąć ze sobą kogoś, kto dobrze zna się na autach, np. zaprzyjaźnionego mechanika. Z pewnością pomoże on nam w dokonaniu odpowiedniego wyboru i zyskamy pewność, że dobrze wydaliśmy swoje pieniądze.

Dodaj komentarz