Motoryzacyjny blog i forum motoryzacyjne. Zapraszamy!

Kupujemy nawigację GPS. Jaką wybrać?

Czasy z rozkładaniem mapy na masce samochodu w celu planowania dalszej  podróży na szczęście się skończyły. Teraz trasę wyznacza nam nawigacja, bardzo cenny i niezbędny gadżet. Szczególnie przydaje się osobom, które większość czasu spędzają w samochodzie. Dzięki niej łatwo i szybko docieramy do celu nawet w najmniejszy zakątek Polski.

 

Samochód już w fabryce może zostać wyposażony w nawigacje satelitarną wiemy jakie są ceny takiej przyjemności, dlatego rzadko kto na taki luksus się decyduje. „Mamy na szczęście niezależne systemy nawigacji satelitarnej. Systemy takie mogą stanowić wyspecjalizowane urządzenia, palmtopy z odbiornikiem GPS i odpowiednim oprogramowaniem, a nawet tzw. urządzenia All-In-One zamykające w jednym urządzeniu palmtopa, nawigację satelitarną i telefon komórkowy. Zasada działania takiego urządzenia jest identyczna jak w firmowych rozwiązaniach, najpierw określane jest położenie samochodu, na wbudowanej w niego mapie, następnie określa najkrótszą bądź najszybszą drogę do określonego przez nas celu. Za wyznaczenie pozycji samochodu, odpowiada satelitarny odbiornik GPS (Global Positioning System).

Systemy nawigacji satelitarnej dysponują różnym sposobem wizualizacji drogi. Możemy ustawić sobie dwu lub trójwymiarowy sposób wizualizacji drogi. System dwuwymiarowy pozwala nam zobaczyć naszą pozycję i drogę do celu na dwuwymiarowej mapie przypominającą zwykłą mapę, natomiast systemy trójwymiarowe dają nam obraz na ekranie przypominający rzeczywisty obraz drogi. Zaletą przenośnych systemów nawigacji samochodowej jest z pewnością ich cena w porównaniu ze wspomnianymi fabrycznymi systemami nawigacji. Ponadto może posłużyć nam również na wycieczkach rowerowych, bądź podczas pieszej wędrówki”

Dodaj komentarz