Motoryzacyjny blog i forum motoryzacyjne. Zapraszamy!

Kredyt samochodowy

Kredyt na samochódJednymi z najchętniej zawieranych kredytów (poza mieszkaniowymi lub hipotecznymi) są kredyty samochodowe. Wiele osób marzy bowiem nie tylko o własnych czterech kątach, ale i czterech kółkach.

Kredyt samochodowy to rodzaj kredytu celowego, który jest przeznaczony na zakup pojazdu. Nie musi to być samochód, ponieważ kredytem samochodowym możemy skredytować zakup motocykla, motoroweru czy przyczepy kempingowej.

Potrzebę taką dostrzegły banki i instytucje finansowe, które oferują możliwość zaciągnięcia kredytu zarówno na zakup auta nowego, jak i używanego. Można je nabyć w salonie firmowym, na giełdzie, w komisie, za pośrednictwem Internetu, od rodziny lub sąsiada. Banki finansują też zakup samochodów sprowadzanych z zagranicy oraz opłaty związane z ich rejestracją w Polsce.

Oferta dotycząca kredytów jest bardzo szeroka, a instytucje udzielające kredytów dadzą Ci kredyt na samochód pod warunkiem, że Cię na to stać. Sprawdzić to można np. za pomocą kalkulatora kredytu samochodowego.

Kalkulator ten sprawdzi czy stać Cię na taki kredyt oraz jakie warunki musisz spełniać aby otrzymać szukany kredyt samochodowy. Po wybraniu i podaniu właściwości kredytu samochodowego najczęściej otrzymuje się pełna listę dostępnych kredytów samochodowych wraz ze szczegółowymi informacjami takich jak: rata kredytu samochodowego, prowizja dla danego banku, oprocentowanie rzeczywiste kredytu samochodowego. Jest także możliwość sprawdzenia każdego kredytu samochodowego z osobna i co najważniejsze, złożyć wniosek o kredyt samochodowy bezpośrednio w wybranym banku. Można zaznaczyć wybrane dwa kredyty samochodowe z listy i porównać je ze sobą.

Zwykle kredyty samochodowe przyznawane są osobom posiadającym stałą pracę, prowadzącym działalność gospodarczą, wykonującym wolne zawody, będącym rolnikami, emerytami lub rencistami do 65 roku życia.

Kredyt samochodowy ma wiele zalet, m. in. niskie oprocentowanie, krótki termin rozpatrzenia wniosku przy stosunkowo długim okresie kredytowania (spłaty kredytu).

Dodaj komentarz