Motoryzacyjny blog i forum motoryzacyjne. Zapraszamy!

Jaka myjnie samochodową najlepiej wybrać?

Według opini znawców wybór myjni samochodowej to problem nieco schodzący na drugi plan. W wiekszości wypadków duże znaczenie ma używana do tych celów chemia i stan powłoki lakierniczej auta.

Wiele rodzajów środków dostępnych na naszym rynku jest bardzo duża. Każdy z nich ma inny skład czyszczący i
proporcje wykorzystanych substancji. Nie można wykluczyć wchodzenia ze sobą w reakcję środków różnych, nawet bardzo wysokiej klasy produktów. Zwykle nie prowadzi to do uszkodzenia powłoki lakieru, ale może spowodować pokrycie samochodu nalotem czy zmatowienie powłoki woskowej, pozostałej po wcześniejszym myciu.

Wrogiem dobrego umycia samochodu jest pośpiech. Na lakierach często osadzają się soki i żywice z drzew, bywa, że lśniącej czystości samochodowej karoserii nie uszanują też ptaki i ich odchody. Na lakierach osiadają także czasem cząstki smoły z rozgrzanych w czasie upałów asfaltów. Zwykle takich pamiątek nie usuwamy od razu, przez co mają one dłuższy czas aby zaschnąć co znacznie utrudnia usunięcie ich z powłoki lakieru. Szybkie zmoczenie ich w czasie mycia i krótkie potraktowanie szamponem to za mało, żeby je usunąć. To minus zwłaszcza myjni automatycznych. Jeżeli z takich korzystamy warto wybrać program z myciem wstępnym, dający wodzie i środkom chemicznym nieco więcej czasu na penetrowanie zaschniętych zabrudzeń.

Dodaj komentarz