Motoryzacyjny blog i forum motoryzacyjne. Zapraszamy!

Auta, auta, a nikt nie docenia rowerów…

Odwiedzając sklep rowerowy często możemy mieć duży ból głowy ponieważ w najlepszych sklepach możemy kupić rowery różnych producentów.

Coraz bardziej popularne stają się rowery kross. Taka sytuacja nie może nikogo dziwić, ponieważ te rowery charakteryzują się przede wszystkim tym, że idealnie sprawdzają się w każdych warunkach. Ich uniwersalność sprawia, że mogą być one wykorzystywane do jazdy zarówno po ścieżkach rowerowych jak i w trudniejszych warunkach. Asfaltowe drogi, bezdroża czy też ścieżki leśne. Wszędzie tam rower kross będzie mógł pokazać swoje nieprzeciętne możliwości.

Takie właściwości będą szczególnie przydatne w okresie letnim, kiedy to pogoda sprzyja ciekawym wyprawom rowerowym. Przez ekspertów rower kross jest uznawany za najsolidniejszy model roweru uniwersalnego. Posiada ona koła o dużej średnicy oraz cienkie opony. Opony, które są w nim zamontowane mają profil wyczynowy, dzięki czemu będziemy sobie lepiej radzić na nierównych terenach. Oprócz tego rowery tego rodzaju wyposażone są również w amortyzatory, które bardzo dobrze łagodzą skutki skoków. Dzięki nim wymagające trasy staną się łatwiejsze do pokonania. Model kross w odróżnieniu od rowerów klasy MTB nie posiada błotników. Nie jest także wyposażony w bagażnik jak to jest w przypadku rowerów miejskich. Brak takich elementów wpływa na jego wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też rower cross bardzo dobrze sprawdza się na dalekich wyprawach. Godne uwagi jest również to, że model kross jest zbudowany z lekkich materiałów, dlatego też jego waga rzadko przekracza dwanaście kilogramów.

Dodaj komentarz